
Tartós lézeres szőrtelenítés
A szőrtelenítés napjainkban a szépségápolás természetes részét képezi mind a hölgyek, mind az urak részéről. A mindennapokban használt eljárások (borotválás, epilálás, gyantázás) időigényes módszerek, rövidtávú megoldást jelentenek, számos mellékhatással járhatnak (szőrtüsző gyulladás, bőrirritáció, kipirosodás). Az esztétikai kellemetlenséget okozó-akár látható testrészen megjelenő –nemkívánatos szőrök kozmetológiai problémát jelentenek. Ha megunta a szőrtelenítés gyakran fájdalmas és mindig visszatérő problémáját, akkor érdemes megoldásként a tartós lézeres szőrtelenítést választania. A lézeres szőrtelenítés pár alkalmat vesz csak igénybe, nincs mellékhatása, és minimális kellemetlenséggel jár.
Mivel a szőr növekedése ciklikus, a kezelést több alkalommal ismételni kell. A lézeres szőrtelenítés csak az aktív, növekedési (ún.anagén) fázisban lévő szőrtüszőket pusztítja el.
A szőrszál növekedési ciklusa (3 stádium):
A szőrszál növekedését három fázissal jellemezhetjük:
- Anagen (aktív) (növekedési) fázisban a szőrtüsző és a szőrszál kapcsolata folyamatos, a szőrhagyma szorosan tapad a kötőszöveti alaphoz.
- Katagén (átmeneti, intermedier) fázisban a tüsző sorvadni kezd és a szőrszál mélyebb rétege, alapjáról leválva elkezd kilökődni.
- Telogén (pihenő) (nyugalmi) fázisban a szőrtüsző sorvad, elszarusodik, az elöregedett szőrszál kilökődik és új indul növekedésnek.
A kezelés lényege:
A bőrfesték, vagyis a melanin a szőr színező anyaga. A kezelés lényege, hogy a lézer által kibocsátott fényt a hajhagymában lévő melanin elnyeli. A fény hővé alakul, és károsítja, gyengíti, valójában „megfőzi” a szőrtüszőt anélkül, hogy a bőr körülötte megsérülne. Bőrtípustól függően, egyénenként és testtájanként változó energiát alkalmazva megfelelő hatásfokkal égethető ki a szőrtüsző, tartós eredményt biztosítva. Az elpusztult szőrtüsző helyén már nem nő erős szőr, pihék előfordulhatnak. A leghatásosabb a módszer a világos bőrű és sötét szőrzetű pácienseknél, mert sötétebb bőr esetén a bőr pigmentjei is elnyelhetik az energiát és a bőr megéghet, hyperpigmentáció léphet fel.
Az ősz szőrre (ami nem tartalmaz pigmenteket) nem hatásos.
A tartós szőrtelenítés folyamata:
A kezelést végző orvos megtisztítja a kezelendő felületet, amit kb.2 nappal a kezelés előtt célszerű leborotválni. Az orvos és a páciens is védőszemüveget visel az eljárás alatt, ami az adott hullámhosszú sugarakat kiszűri. Az érzékenyebb bőrűek egy kis égető érzést és esetleg kipirosodást tapasztalhatnak, ami a kezelést követően kis időn belül elmúlik. A kezelések időszakában a napozás és szolárium nem ajánlott, vagy célszerű magas fokú fényvédő krémet használni. A kezelést annyiszor kell megismételni, ahány alkalmat a kezelőorvos javasol (ez bőrtípusnak, a szőr sűrűségének, illetve egyéb tényezőknek a függvényében dől el).
Néhány szó a kezelés során használt lézeres berendezésről: Lézeres szőrtelenítésre a Da Vinci Magánklinikán „diódalézer” berendezést használunk . A diódalézer abban különbözik az IPL-től, azaz a villanófényes eljárástól, hogy a diódalézer energiája célzottan ér el a szőrtüszőkbe, véglegesen pusztítja el azokat. Míg a villanófénynél az energia egy része elveszik, a kezelés hatása pedig nem végleges. A Lumenis cég- mely világvezető az orvosi lézerek előállításában-által gyártott Lightsheer fantázianevű lézeres szőrtelenítő berendezés pontos beállítása révén megvédi a szöveteket a roncsolódástól, ugyanakkor lead annyi hőt, hogy elpusztítsa a szőrtüszőt. Szabadalmaztatott „ChillTip” rendszere folyamatos hűtést biztosít a bőr számára, fokozva a páciensek kényelmét.
További kérdés esetén, forduljon bátran a kezelést végző orvosainkhoz, akik készséggel állnak rendelkezésére!
rendelési idők
Hétfő | Szerda | Csütörtök |
Dr. Jedlicska Dalma | Dr. Péter Iván 16:00-20:00 |
Dr. Várszegi Dalma 14:30-17:30 (kéthetente) |
Dr. Karádi Zsófia 17:00 - 20:00 |