ARCPLASZTIKA

Az arcplasztika műtét célja a fiatalosabb, kellemesebb megjelenés visszaállítása.

ARCPLASZTIKA

Mikor van szükség arcplasztikára?

A bőr az életkor előrehaladtával öregedési folyamaton megy keresztül, melynek során csökken a bőrben levő kollagén és rugalmas rostok száma, ezzel párhuzamosan csökken a bőr feszessége, egyre petyhüdtebbé válik, és a gravitáció hatására süllyedni kezd. A bőr és a bőr alatti kötőszövet sorvadása következtében pedig meglazul, és lógni kezd. A bőr alatti izom feszülése a bőr rugalmasságának elvesztésével egyre kifejezettebb redők és ráncok képződéséhez vezet.

A bőröregedés folyamatát nagymértékben befolyásolja a genetika, vannak olyan szerencsések, akik jóval fiatalabbnak néznek ki, mint az éveik száma, mások viszonylag korán megtapasztalják már az öregedés jeleit az arcukon. Az egyén alkati tulajdonságain túl bizonyos tényezők erősen befolyásolják, felgyorsítják a bőr természetes öregedési folyamatát (időjárási tényezők, túlzott napozás, nedvesség, szél, hőingadozás, bizonyos szokások: alkohol-, és nikotinfogyasztás, nem elegendő alvás, a pihenés hiánya, stressz, bizonyos betegségek: májbetegség, érelmeszesedés, magas vérnyomás, cukorbetegség, valamint bizonyos gyógyszerek tartós szedése).

Több fajta beavatkozás létezik:

  • a klasszikus arcplasztika,
  • a mini lift,
  • a Silhouette lift.

A műtét lényege minden esetben hasonló. Elvégezhető az egész arcon, vagy csak az arc felső részén, vagy csak az alsó részén, nyakon, vagy csak a homlokon is. Mindegyik műtét elvégezhető helyi érzéstelenítésben, vagy altatásban is.

Hogyan zajlik az első konzultáció?

Plasztikai sebészünk a személyes konzultáció során megvizsgálja Önt és átbeszélik az Ön elképzeléseit. Orvosunk a legjobb eredményt hozó megoldást fogja javasolni Önnek. Tájékoztatja, hogy milyen korrekciókat javasol az ön számára, hiszen többféle arcplasztikai beavatkozás létezik. Egyénenként változó, hogy pontosan melyik módszerre van szükség, az függ a bőr szerkezetétől és állapotától, az ön életkorától és a megoldandó problémától is. A

Műtét menete

A beavatkozás hosszadalmas, gondos preparálást igényel. A metszés a halántéktájon a hajas fejbőr területén, a fül előtt, onnan visszakanyarodva a fül mögött és a tarkótájon ismét a hajas fejbőrön halad, többségében nem feltűnő helyen. Az arcplasztika műtét lényege az arc- és nyak bőrének felpreparálás utáni megfeszítése, a felesleges petyhüdt bőr eltávolítása. A sebeket plasztikai varrattal zárjuk, szoros kötést helyezünk fel.

Bármelyik műtétet végezzük, a műtéti hegek legnagyobb része a hajas fejbőr területén és a fül mögött rejtve vannak, csupán a fül előtti természetes barázdában marad egy cérnavékony, alig észrevehető, finom heg, fedetlen helyen.

 

TUDÁSTÁR

Mi a teendő műtét előtt?

Amennyiben altatásban történik a beavatkozás, úgy a műtét előtt általános kivizsgálás szükséges, ami magában foglalja a laborvizsgálatokat és az EKG-t. A dohányzás elhagyása nagy mértékben elősegíti a zavartalan gyógyulást. A megfelelő mennyiségű folyadék bevitel, vitaminban és nyomelemekben gazdag táplálkozás pozitív irányban járul hozzá a gyógyuláshoz

A műtét előtt a hajat nem szükséges levágni, de a műtét előtti napon valamint közvetlenül a műtét előtt alapos fertőtlenítő hajmosás szükséges!

Mi a teendő műtét után?

Nagyon fontos tudni, hogy az arcplasztika műtét nagy felületet érint, ezért ott duzzanat, elszíneződés keletkezhet, amire Önnek fel kell készülnie. A szem esetleges duzzanata miatt szemcsepp használata, borogatás szükséges.

A műtét után elsősorban az alápreparált bőrterület alsó részénél, és a szemek körül kisebb bevérzések keletkezhetnek, melyek felszívódási ideje 2-3 hét. A szorító kötést 1 hét után, a varratokat 2 hét múlva távolítjuk el. Az arc a kívánt eredményt csak 6 hét múlva fogja mutatni.

A műtét után 5-6 nappal lehet először hajat mosni, és kb. 3 hét múlva lehet az arcot ismét sminkelni. A műtét utáni első 2-3 napon célszerű magas párnán, felpolcolva aludni, és pépes, könnyen rágható ételeket fogyasztani. Az első héten minden olyan tevékenység, amely az arc bővérűségét (kipirulást) okozhatja, tilos! Ilyen hatású az erőlködés, napozás, vagy bármilyen erős meleghatás, forró, erősen fűszerezett ételek, vagy alkohol fogyasztása, vagy nagyobb fizikai megterhelés.

Hajfestés 3 héten át tilos! Napozástól 6 héten át tartózkodni ajánlatos, de az előzőekben leírtak miatt a későbbiekben is mértéktartást ajánlunk.

Műtéti beavatkozás után lehet újból ráncosodás?

Sajnos az évek múlásával a ráncosodás ritkán, kisebb mértékben újra kialakulhat, de ez szerencsére hosszú időt vesz igénybe.

Szakembereink

Dr. Kádár Zsolt

Sebészet, Klinikai onkológia, Plasztikai sebészet
Specializációk:

Szakterülete a bőr- és lágyrész-daganatok sebészete. Különös érdeklődési területe az arc és a nyak plasztikai sebészete, a ránckezelések feltöltőanyag és botox használatával, az emlősebészet, és az alakformáló sebészeti beavatkozások.

Részletes adatlap

Dr. Kádár Zsolt

Sebészet, Klinikai onkológia, Plasztikai sebészet

Bemutatkozás

1995-ben szerzett orvosi diplomát a Pécsi Orvostudományi Egyetemen (POTE, jelenleg PTE-ÁOK). Az egyetem után 1995 és 2000 között gyakornokként dolgozott a Tolna Megyei Önkormányzat Kórházának Sebészeti Osztályán. 2000-ben általános sebész szakvizsgát tett, majd 2001-ben sebész szakorvosként rövid időt töltött a Keszthelyi Városi Kórház Sebészeti Osztályán. Még 2001-ben visszakerült Pécsre, és azóta is a PTE ÁOK Bőr- Nemikórtani és Onkodermatológiai Klinikájának Sebészeti részlegén klinikai főorvosként dolgozik. 2004-ben klinikai onkológiai, majd 2006-ban plasztikai (égési) sebészeti szakvizsgát tett. 2007 óta vesz részt PhD képzésben.
Specializáció

Szakterülete a bőr- és lágyrész-daganatok sebészete. Különös érdeklődési területe az arc és a nyak plasztikai sebészete, a ránckezelések feltöltőanyag és botox használatával, az emlősebészet, és az alakformáló sebészeti beavatkozások.

Tanulmányok
  • 1995 Pécsi Orvostudományi Egyetem
  • 2006 plasztikai (égési) sebészet szakvizsga
  • 2000 sebészet szakvizsga
  • 2004 klinikai onkológia szakvizsga


2002 óta több magyar és nemzetközi továbbképzésen is részt vett


  • Reconstructive and Aesthetic Breast Surgery (2002),
  • Varróanyagok és sebegyesítés (2004),
  • Mikrosebészet alapjai (2005),
  • International Plastic Surgery Course (2007),
  • VII. Breast and Face, Reconstructive and Aesthetic Plastic Surgery Symposia (2007),
  • Teljes arcfiatalítás: Vistabel és Juvederm ULTRA kombinációs kezelés lehetőségei (2008),
  • Breast recontsruction with Natrelle 133 and 150 (2010).
  • XVII. Nemzetközi Orrplasztikai és Arcesztétikai Sebészeti Kurzus (2011).


Nemzetközi ösztöndíjak elnyerésével lehetősége volt több hónapot Németország (Fahklinik Hornheide –Münster, Florence-Nightingale Krankenhaus – Düsseldorf, Klinik und Poliklinik für Mund-, Kiefer- und Gesichtschirurgie und Universitäts-Hautklinik – Mainz), és USA (New England Surgical Center, Division of Facial Plastic and Recontsructive Surgery - Wilton) kórházaiban dolgozni.

Gyakori előadó és társszerző hazai és külföldi kongresszusokon, világkongresszusokon rendszeresen mutat be posztert, és több tudományos közlemény szerzője és társszerzője.

Részt vesz a sebészeti, bőrgyógyászati graduális (magyar, angol) és posztgraduális oktatásban, előadó szakvizsga előkészítő tanfolyamon. Alézersebészet és a dermatochirurgia - gyakorlati tanácsok és trükkök az operatív dermatológiában - kreditpontos kurzuson gyakorlati bemutatás vezető, illetve- asszisztens.

Tagságok
  •  Magyar Sebész Társaság
  • Magyar Onkológusok Társaság
  • Magyar Plasztikai Helyreállító és Esztétikai Sebész Társaság
  • Europian Association for Cancer Research
Beszélt nyelvek
HU,EN

Dr. Pavlovics Gábor

Sebészet, Plasztikai sebészet
Specializációk:
  • szakterülete az esztétikai-, a helyreállító plasztikai sebészet, a mikrosebészet és az általános sebészet
  • kutatási témája a plasztikai sebészeti módszerek alkalmazása a nyelőcső helyreállításában
Részletes adatlap

Dr. Pavlovics Gábor

Sebészet, Plasztikai sebészet

Bemutatkozás

Az egyetem után, 1993 és 1998 között a POTE II.sz. (1999-től PTE-ÁOK) Sebészeti Klinikáján sebész és szívsebész gyakornokként, majd 1998-tól egyetemi tanársegédként dolgozott. 2007-től a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központjának Sebészeti Klinikáján klinikai szakorvos, ill. sebész-plasztikai sebész szakorvos. Szakterülete az esztétikai-, a helyreállító plasztikai sebészet, a mikrosebészet és az általános sebészet. 2009-től egyéni felkészülőként vesz részt PhD képzésben, kutatási témája a plasztikai sebészeti módszerek alkalmazása a nyelőcső helyreállításában. 2010-ben kiváló szakmai munkájáért rektori dicséretben részesült. Az Egyesült Államokban és Ausztráliában is részt vett továbbképzéseken: Endoscopos vena sahena eltávolítás - 1996 Cincinnati; Lézeres mikroér-anszatomozis készítés lehetőségeinek kutatása - 2004 Sydney. Tudományos tevékenységei során számos hazai és külföldi kongresszuson tartott már előadást. Mikrosebészeti témában impakt faktorral rendelkező nemzetközi folyóiratban közölt publikációt, írt könyvfejezetet. Rendszeresen előadásokkal szerepel tudományos konferenciánkon, oktatóként részt vesz a graduális és posztgraduális orvosképzésben, a plasztikai sebész szakorvos-jelöltek oktatásában, valamint PhD hallgatók képzésében.
Specializáció
  • szakterülete az esztétikai-, a helyreállító plasztikai sebészet, a mikrosebészet és az általános sebészet
  • kutatási témája a plasztikai sebészeti módszerek alkalmazása a nyelőcső helyreállításában
Tanulmányok
  • 1993. Pécsi Orvostudományi Egyetem, általános orvos
  • 2002. plasztikai (égési) sebészet szakvizsga
  • 1998. sebészet szakvizsga
Tagságok

Tagja a Magyar Sebész Társaságnak, a Magyar Plasztikai, Helyreállító és Esztétikai Sebész Társaságnak és a Magyar Orvosi Kamarának.

Beszélt nyelvek
HU

Dr. Reza Hemmati

Sebészet
Specializációk:
Részletes adatlap

Dr. Reza Hemmati

Sebészet

Bemutatkozás

Dr. Reza Hemmati 2004-ben szerzett általános orvosi diplomát a Pécsi Tudományegyetemen. Ezt követően sebészet szakvizsgát tett, szakrendelésén várja leendő pácienseit.
Tanulmányok
  • 2004. Pécsi Tudományegyetem, általános orvos
  • 2010. sebészet szakvizsga
Beszélt nyelvek
HU

Dr. Tizedes György

Sebészet, Plasztikai (égési) sebészet
Specializációk:

A sleeve gastrectomia (csőgyomor képzés) beavatkozást klinikánkon Dr. Tizedes György végzi. Jelenleg ez a világon leggyakrabban végzett műtéti beavatkozás kóros kövérség esetén. Hatékonyságának köszönhetően háttérbe szorította a gyomor bypass és gyűrű műtéteket is.

Részletes adatlap

Dr. Tizedes György

Sebészet, Plasztikai (égési) sebészet

Bemutatkozás

Az egyetem után közvetlenül - 1984 és 2001 között - a POTE II. számú Sebészeti klinikáján dolgozott. 2001-től a PTE ÁOK OEC I.sz. Sebészeti Klinika Plasztikai Sebészeti és Égési Osztályának megbízott főorvosa. 1987-ben szakvizsgázott általános sebészetből és kapott tanársegédi kinevezést. Majd 1992-ben sikeres plasztikai sebészeti szakvizsgát tett és 1994-ben adjunktusi kinevezést kapott. 2002-2004 között a Magyar Plasztikai és Helyreállító Társaság titkára volt. Majd 2005-től a Plasztikai Sebészeti Szakmai Kollégium tagja, így a mai napig aktívan részt vesz a plasztikai sebészeti irányelvek és szabályozás kidolgozásában. Az elmúlt húsz évben iskolát teremtett Pécsett az Orvostudományi Egyetemen, sok plasztikai sebész szerezhette meg mellette a szakvizsgáját, jelenleg is egy hét tagú plasztikai sebészekből álló csoportot irányít. Az elvégzett esztétikai és rekonstrukciós műtétek magas száma az ország egyik legtapasztaltabb emlősebészévé teszik. Magyarországon az első volt, aki gyomorgyűrű behelyezésével segített a más terápiákra nem reagáló elhízással küszködőknek. Több speciális plasztikai műtét az ő nevéhez fűződik melyeket jelenleg Magyarországon csak klinikánkon végeznek. A sleeve gastrectomia (csőgyomor képzés) beavatkozást klinikánkon Dr. Tizedes György végzi. Jelenleg ez a világon leggyakrabban végzett műtéti beavatkozás kóros kövérség esetén. Hatékonyságának köszönhetően háttérbe szorította a gyomor bypass és gyűrű műtéteket is.
Specializáció

A sleeve gastrectomia (csőgyomor képzés) beavatkozást klinikánkon Dr. Tizedes György végzi. Jelenleg ez a világon leggyakrabban végzett műtéti beavatkozás kóros kövérség esetén. Hatékonyságának köszönhetően háttérbe szorította a gyomor bypass és gyűrű műtéteket is.

Tanulmányok
  • 1984. Pécsi Orvostudományi Egyetem, általános orvos
  • 1989. sebészet szakvizsga
  • 1992. plasztikai (égési) sebészet szakvizsga
Beszélt nyelvek
HU

Dr. Zapf István Tamás

Sebészet, Plasztikai sebészet
Specializációk:
  • Esztétikai és helyreállító plasztika sebészet,
  • Emlődaganat sebészete,
  • Általános sebészet bizonyos területei.


Részletes adatlap

Dr. Zapf István Tamás

Sebészet, Plasztikai sebészet

Bemutatkozás

Gyermekkorom óta vonzódom a művészetekhez, de a gyógyító tevékenység szépsége is magával ragadott, mivel orvos családból származom. A plasztikai sebészetben megtaláltam azt a hivatást, mely lehetőséget biztosít számomra mindkét érdeklődési köröm kibontakoztatásához: így kreativitásomat a pácienseim javára fordíthatom.
Specializáció
  • Esztétikai és helyreállító plasztika sebészet,
  • Emlődaganat sebészete,
  • Általános sebészet bizonyos területei.


Tanulmányok
  • 2001. Pécsi Tudományegyetem, Általános Orvostudományi Kar, általános orvos
  • 2001. PTE-ÁOK Sebészeti klinikáján dolgozok
  • 2008. általános sebészeti szakvizsga
  • 2015. plasztikai sebészeti szakvizsga ( ösztöndíjasként másfél évet töltöttem el Belgiumban)
  • 2020. PhD fokozat (kutatási témám: a prognosztikus faktorok vizsgálata volt az emlődaganatos betegek körében)


Tagságok
  • Magyar Sebész Társaságnak,
  • Magyar Plasztikai, Helyreállító és Esztétikai Sebész Társaságnak,
  • Magyar Orvosi Kamara


Beszélt nyelvek
HU,EN

Dr. Kovács Gyula Barna

Plasztikai sebészet, Sebészet
Specializációk:

Szakterülete az esztétikai sebészet helyreállító-reconstructios plasztikai sebészet, microsebészet és az általános sebészet bizonyos területei.

Részletes adatlap

Dr. Kovács Gyula Barna

Plasztikai sebészet, Sebészet

Bemutatkozás

1998-ban szerzett orvosi diplomát a Pécsi Orvostudományi Egyetem Általános Orvosi Karán (POTE, jelenlegi nevén PTE-ÁOK). Ezt követően 1998-2003 között a Magyar Honvédség Pécsi Honvédkórház Általános Sebészeti Osztályán dolgozott. 2003-tól kezdődően napjainkig a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ Sebészeti Klinika Plasztikai Sebészeti Osztályán gyakornok, majd 2008-tól Klinikai Tanársegéd. 2003-ban általános sebészetből, 2009-ben plasztikai sebészetből tett szakorvosi vizsgát, mindkettőt kiváló eredménnyel. 2008 óta egyéni felkészülőként vesz részt PhD képzésben, témája az emlődaganatok nyirokrendszeren keresztül történő terjedésének vizsgálata. 2010-ben munkája elismeréseként dékáni dicséretben részesült. Már orvostanhallgatóként rendszeresen asszisztált plasztikai sebészeti műtétekben. 2003 óta az ország egyik legelismertebb plasztikai sebésze - dr. Tizedes György mellett dolgozik. Szakterülete az esztétikai sebészet helyreállító-reconstructios plasztikai sebészet, microsebészet és az általános sebészet bizonyos területei. Tagja a Magyar Sebészeti Társaságnak(MST), a Magyar Plasztikai, Helyreállító és Esztétikai Sebész Társaságnak(MPHEST), a Magyar Orvosi Kamarának(MOK), az European Association of Plastic Surgeons-nak(EURAPS) valamint az International Confederation for Plastic Reconstructive and Aesthetic Surgery-nek (IPRAS). Több hazai és nemzetközi kongresszuson tartott már előadást illetve szerepelt poszterrel melyeken eddigi tudományos eredményeit ismertette. Folyamatosan jelen van szakmai továbbképző kurzusokon, hazai és nemzetközi konferenciákon valamint továbbképzéseken. Több éve vesz részt oktatóként a graduális és posztgraduális orvosképzésben valamint államvizsga dolgozat konzulenseként is tevékenykedik.
Specializáció

Szakterülete az esztétikai sebészet helyreállító-reconstructios plasztikai sebészet, microsebészet és az általános sebészet bizonyos területei.

Tanulmányok
  • 1998. Pécsi Orvostudományi Egyetem, általános orvos
  • 2003. sebészet szakvizsga
  • 2009. plasztikai (égési) sebészet szakvizsga
Tagságok

Tagja a Magyar Sebészeti Társaságnak(MST), a Magyar Plasztikai, Helyreállító és Esztétikai Sebész Társaságnak(MPHEST), a Magyar Orvosi Kamarának(MOK), az European Association of Plastic Surgeons-nak(EURAPS) valamint az International Confederation for Plastic Reconstructive and Aesthetic Surgery-nek (IPRAS).

Beszélt nyelvek
HU,EN

Arcot érintő beavatkozások műtéti árai

Arcplasztika- MACS lift&nyaki liposuctio, pinch kimetszés is
1.225.000 HUF-tól
Arcplasztika- SMAS- lift
1.590.000 HUF-tól
Teljes arc és nyakplasztika
1.800.000 HUF-tól
Nyakplasztika- Tokaplasztika (local, helyi érzéstelenítés)
646.000 HUF-tól