Érdeklődési területe a csípő- és térdízület betegségei, ezen belül a csípőprotézis és térdprotézis beültetés.
Érdeklődési területe a csípő- és térdízület betegségei, ezen belül a csípőprotézis és térdprotézis beültetés.
Osztályvezető, ortopéd-traumatológus szakorvos. 2003-ban végzett a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karán. Ortopédiai és traumatológiai tapasztalatát az Egyetem klinikáin és a HMAA ösztöndíjával a University of Buffalo (NY, USA) oktatókórházának ortopédiai centrumában szerezte. A diploma megszerzését követően 5 évig a pécsi Ortopédiai Klinikán dolgozott, majd a Baleseti- és Kézsebészeti Klinikával való integrálódást követően 2008-tól a Mozgásszervi Sebészeti Intézet Traumatológiai és Kézsebészeti Klinikai Tanszékének munkatársa lett. Jelenleg a Traumatológiai és Kézsebészeti Klinika csípőtáji és protézises eseteivel foglalkozó “B” osztályának osztályvezetője. Emellett a DaVinci Magánklinika és a Medicover Klinika ortopéd-traumatológus specialistája. Dr. Bűcs Gábor a csípő- és térdprotézis beültetésekre specializálódott ortopéd-traumatológus. Hivatása, hogy betegeinek fájdalmai megszűnjenek és gyorsan visszanyerjék mozgásban aktív életüket. Sok száz sikeresen elvégzett protézisműtét után az izomátvágás nélküli elülső csípőprotézis beültetésre specializálódott. Térdprotézis műtéteit a térdízület nyújtó izomzatát megkímélő módszerrel végzi. 2003 óta vesz részt oktatóként a graduális orvos- és gyógytornászképzésben, valamint a posztgraduális ortopéd-traumatológus szakorvosképzésben. Rendszeres résztvevője hazai és nemzetközi tudományos konferenciáknak. 2014-ben az Észak-Amerikai Artroszkópos Társaság (AANA) floridai éves konferenciáján, 2015 -ben az ICJR párizsi Protetikai Világkonferenciáján, majd a 4. Anterior Hip Course-on vett részt Houston-ban (TX, USA). 2016-ban elvégezte a Stolzalpe Klinik primer és reviziós térdprotetikai képzését, valamint részt vett az 5. Anterior Hip Course-on Houston-ban. 2014 júliusában elsőként kezdte el a térítéses csípő- és térdprotézis beültetést a DaVinci Magánklinikán. Évekkel ezelőtt a Pécsi Tudományegyetem Traumatológiáján elsőként végzett izomátvágás nélküli csípőprotézis beültetést, elülső feltárásból. Azóta csípőprotézis beültetéseinél az esetek döntő többségében ezt a megközelítést alkalmazza. A Traumatológiai Klinika szervezésében 2016-ban webkonferenciát tartott “Régi módszer, új technika” címmel az izomátvágás nélkül ( elülső ) anterior csípőprotézis beültetés témájában.
Érdeklődési területe: csípő- és térdprotetika, ezen kívül a csípő- és a térd időskori megbetegedései, a gerinc degeneratív megbetegedései, a porckopás, az ortopédiai kéz- és lábbetegségek, az alagút-szindrómák, a gyermekortopédia, valamint az alsó- és felső végtag akut baleseti ellátása. Dr. Bűcs Gábor az ortopédiát és a traumatológiát is művelő mozgásszervi sebészként dolgozik. Alapvetően ortopédiai beállítottságú, de szerencsésnek tartja, hogy baleset-sebészeti gyakorlata okán kifejezetten széles eszköztárral rendelkezik a komplex esetek ellátásban. Ezen tapasztalatát főleg a revíziós térd- és csípőprotetikai esetek kapcsán tudja kamatoztatni. Az egyszerű kopásos betegek ellátása mellett jelentős energiákat fordít a lazulásos és protézis-körüli töréses esetek definitív megoldására is. A térd- és a csípőízület kezdődő, illetve kopáshoz vezető rendellenességeinek konzervatív és protézisbeültetést megelőző műtéteitől kezdve teljes spektrumában kezeli a két teherviselő nagyízület betegségeit.
Érdeklődési területe a csípő- és térdízület betegségei, ezen belül a csípőprotézis és térdprotézis beültetés.
Számos külföldi és magyar szakmai társaság tagja: American Academy of Orthopeadic Surgeon (AAOS), International Congress for Joint Replacement (ICJR), Magyar Ortopéd Társaság (MOT), Magyar Traumatológus Társaság (MTT), Magyar Kézsebész Társaság (MKT), Magyar Artroszkópos Társaság (MAT)
Angol,magyar